Por Europa Press / Redacción | SANTIAGO DE COMPOSTELA | 02/10/2023
A consellería de Infraestruturas e Mobilidade activará desde o luns 9 de outubro unha nova liña de autobús entre a comarca do Barbanza e o Hospital Clínico de Santiago. Con iso, a Xunta busca facilitar os desprazamentos dos traballadores do Hospital Clínico e do Hospital de Conxo desde O Barbanza, ofrecéndolles opcións de mobilidade desde todos os concellos da comarca, con servizos mellor adaptados aos seus horarios de traballo.
A nova liña, cunha duración estimada de viaxe de 1 hora e 30 minutos, percorrerá un itinerario que terá 7 paradas: a estación de autobuses de Ribeira, estación de autobuses da Pobra do Caramiñal, Boiro, Rianxo, Hospital Clínico de Santiago, Hospital de Conxo e estación intermodal de Santiago.
Os usuarios disporán de 3 servizos de ida, con saídas da estación de autobuses de Ribeira ás 06.20 horas, ás 13.20 e ás 20.20 horas e chegada ao Hospital Clínico ás 07.40, 14.40, e 21.40 horas, respectivamente; e 3 servizos de volta, con saídas da estación intermodal de Santiago ás 08.10, 15.10 e 22.10 horas e paso polo Hospital Clínico ás 08.20, 15.20 e 22.20 horas. Estes servizos, que funcionarán de maneira diaria durante todo o ano, festividades incluídas, súmanse á mellora das conexións cos hospitais desde outros puntos da comunidade, como desde Lalín, Outes ou Noia.
¿Gustouche esta nova?
Colabora para que sexan moitas mais enviando un SMS coa palabra GC ao 25511
Se tes problemas ou suxestións escribe a webmaster@galiciaconfidencial.com indicando: sistema operativo, navegador (e versións). Agradecemos a túa colaboración.
CHUS, Hospital Clínico de Santiago / Sergas - Arquivo